W dobie cyfryzacji coraz częściej można odnieść wrażenie, że bez możliwości, jaką jest oprogramowanie użytkowe, skomputeryzowana część ludzkości byłaby jak bez przysłowiowej ręki. Dzięki rozlicznym programom mamy możliwość tworzenia dokumentów, wyliczania nietrywialnych wartości czy nawet tworzenia lub edytowania plików graficznych.
Rys historyczny
Oprogramowanie użytkowe towarzyszy nam niemalże od początków systemów operacyjnych. Pierwszymi programami uznawanymi za oprogramowanie użytkowe bez wątpienia będą takie, jak Kalkulator czy znany wszystkim najprostszy edytor tekstu – Notatnik. W miarę rozwoju technologii, takich programów przybywało, np. znany i lubiany Total Commander, różne przeglądarki internetowe, czy nawet gry. Z czasem zaczęły powstawać pakiety oprogramowań, np. MS Office w różnych wersjach czy pakiet programów audiowizualnych Adobe. Jednakże na przestrzeni ostatnich kilku lat popularność zdobywa tzw. chmura.
Programy w chmurze
W przypadku chmury jednak ciężko mówić o „programie” w myśl jego definicji. Oferowane możliwości należy raczej nazwać „dostępem do usługi”. Przykładowo Google udostępnia pakiet podstawowych narzędzi biurowych w swojej usłudze Google Drive. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy martwić się pozostawionymi na dysku przygotowanymi dokumentami, zawsze mamy je pod ręką na swoim koncie. Niewątpliwym minusem tego rozwiązania jest ograniczona moc przeglądarek internetowych. Jak ich nazwa mówi, służą one do przeglądania internetu, bardziej złożone operacje więc, jak np. profesjonalna edycja plików graficznych przez przeglądarkę internetową wykonywane być nie mogą. Z tego powodu bardzo wiele aplikacji pozostanie w swojej formie programu komputerowego. Inną ich zaletą jest fakt, że w większości działają bez dostępu do szybkiego, stabilnego łącza internetowego.
Kto zamawia oprogramowanie użytkowe?
Ze względu na ogrom możliwości, jakie oferują nam nasze codzienne komputery, ilość możliwości, na jakie można je wykorzystać, jest niemalże nieograniczona. Docelowy program na zamówienie będzie spełniał wszystkie założenia i robił to w pozbawiony błędów, szybki sposób. Zasadniczym celem takiego oprogramowania jest automatyzacja, przyspieszenie, usystematyzowanie lub uwolnienie od błędów czynności regularnych, powtarzalnych, niejednokrotnie żmudnych. Nie jest to jednak jedyny cel, celem gier jest w większości rozrywka, opowiadanie historii, przeżycie interaktywnej przygody. Zdecydować się na oprogramowanie użytkowe może każdy, kto tylko je potrzebuje, czy to w celach wydajnościowych, czy ludycznych.
Ile kosztuje program na zamówienie?
Ze względu na wspomniany wyżej brak ograniczenia w możliwościach, podanie jednoznacznego kosztu wykonania takiego oprogramowania jest niemożliwe. Cena zależy od ilości oraz stopnia skomplikowania funkcjonalności docelowego produktu, jednak średnia cena za oprogramowanie użytkowe to około 2 500,00 PLN. Należy pamiętać, że przed przystąpieniem do pracy, nasz zespół upewni się co do docelowego programu oraz jego ceny.
Dlaczego my?
Jesteśmy w stanie w krótkim czasie napisać optymalny i wolny od błędów program na podstawie dostarczonego projektu, bądź go zaprojektować i stworzyć według naszej wizji. Wśród nas znajdują się osoby specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania użytkowego od lat.
Co dalej?
Pragniemy zaznaczyć, iż naczelnym dla nas priorytetem jest uproszczenie formy kontaktu w celu złożenia zamówienia, gdyż Państwa komfort i wygoda są dla nas ważne. Aktualnie uprzejmie prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie głównej, uwzględniając maksymalna ilość szczegółów docelowego zamówienia. Bardzo przepraszamy za niedogodności.
* Podane kwoty są wartościami orientacyjnymi i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.